فراز آسمان ها - شیطان پرستی

سیر تاریخی و اهداف شیطان پرستی1

شیطان به چه معناست: قبل از ورود به بحث شیطان پرستی لازم است کلمه شیطان معنا شود.

شیطان به کسی گفته میشود که باعث شیطنت شود و شیطنت یعنی تحریک کردن برای انجام عملی نادرست برخی ریشه اسن کلمه را به زبان یونانی (شاطن) و سریانی (شطن) و تعدادی نیز ریشه آن را مربوط به عربی (از ریشه شیط) دانسته اند.

این کلمه در هر یک از ادیان الهی نیز تعریف خاص خود را دارد، اما بهترین و کامل ترین آن، تعاریف و توصیفاتی است که قرآن کریم از آن دارد. مانند شیطان موجودی از گروه جنیان است ،چون جنیان از جنس آتش بی دود هستند بنابراین شیطان نیز از آتش است(حجر27،الرحمن25)، او در مقابل پروردگار دست بر طغیان زد (مریم44) و به او کفر ورزید(اسراء27) علت کفر و عصیان او در مقابل خدا به دلیل تمرد از سجده به انسان بود (بقره 34) چون انسان به اسملی الهی آگاهی یافته بود و شیطان از این علم بی بهره بود (بقره 21)...

تعریف شیطان پرستی

شیطان پرستی یک حرکت به ظاهر شبه مکتبی است که هوا داران آن، شیطان را یک طرح و الگو اصلی و قبل از عالم هستی می پندارند. به عبارتی دیگر، شیطان پرستی به معنای پرستش شیطان به عنوان قدرتی فوق العاده و بسیار قوی و موثر از نیروهای خوب دنیوی همچون خداست.

در این فرقه ،دنیایی ترسیم می شود که هیچ روزنه امیدی برای آن قابل تصور نیست، به همین جهت شیطان پرستی را جهان تاریک می گویند. همچنین در این فرقه، حقیقتی جست و جو می شود که در این دنیا وجود ندارد، به همین دلیل شیطان پرستی برای رسیدن به حقیقت خود کشی می کنند!!! در شیطان پرستی، غیر از استفاده از شیطان به عنوان قدرت تاریکی و قدرت مطلق، از نیروی اجنه و روح های پلید و شیطانی نیز برای رسیدن به اهداف خود استفاده می شود و در نهایت شیطان پرستی پرستش قدرتی پلید است.

تاریخچه شیطان پرستی

در بسیاری از منابع ، درباره  شیطان پرستی آمده است: شیطان را کلیسا به وجود آورد تا تمام بدی ها و پلیدی ها را به آن نسبت دهد تا به نوعی، هم خدمتی به بشریت کرده باشد و هم گناهان را از خود دور کند و جادوگران را نیز که در قرون وسطی از قدرت زیادی برخوردار بودند با عنوان جادوگران سیاه به عنوان پیروان شیطان معرفی کرد تا هم گناهان را دفع کند و هم قدرت جادوگران را کم کند.

با این حال ، این نظریه را نمی توان قبول کرد ، چرا که پیشینه ی تاریخی شیطان پرستی به قرن ها قبل از میلاد مسیح برمی گردد و می توان گفت: ((قوم بنی اسرائیل میراث دار شیطان پرستی است.)) در اینجا برای آگاهی از تاریخچه شیطان پرستی باید آن را به سه دوره تاریخی تقسیم کنیم که این سه دوره عبارتند از : 1- شیطان پرستی اولیه 2-شیطان پرستی وسطا (قرون وسطی) 3- شیطان پرستی نوین.

ادامه دارد...

.

  • paper | خرید اینترنتی | ماه موزیک
  • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو