تبلیغات
 فراز آسمان ها - فاجعه ای برای سینمای ایران و دیدگاه نادر طلب زاده بزرگترین کارشناس مسایل فرهنگی در ایران در این رابط
واكنش نادر طالب زاده در مورد یك فیلم ضدایرانی
«یک‌خانواده‌محترم» روی «سنگسار ثریا» و «بدون دخترم هرگز» را سفید کرد!

طالب‌زاده با بیان اینکه «یک خانواده محترم» او را شوکه کرده است، گفت: این فیلم روی «سنگسار ثریا» و «بدون دخترم هرگز» را کم کرده و من گمان کردم این فیلم زیرزمینی ساخته شده است.

به گزارش رجانیوز، «نادر طالب‌زاده» کارشناس مسایل فرهنگی در گفت‌وگو با فارس در مورد فیلم سینمایی «یک خانواده محترم» به کارگردانی مسعود بخشی، اظهار داشت: من ابتدا احساس کردم سازندگان این اثر فیلم را ساخته و فرار کرده اند. یعنی احساسم این بود که فیلم را ساختند و همانجا در پاریس مانده‌اند و به نوعی فرار کردند و به ایران برنگشتند.
ادامه مطلب فراموش نشود.
 


واكنش نادر طالب زاده در مورد یك فیلم ضدایرانی
«یک‌خانواده‌محترم» روی «سنگسار ثریا» و «بدون دخترم هرگز» را سفید کرد!

طالب‌زاده با بیان اینکه «یک خانواده محترم» او را شوکه کرده است، گفت: این فیلم روی «سنگسار ثریا» و «بدون دخترم هرگز» را کم کرده و من گمان کردم این فیلم زیرزمینی ساخته شده است.

به گزارش رجانیوز، «نادر طالب‌زاده» کارشناس مسایل فرهنگی در گفت‌وگو با فارس در مورد فیلم سینمایی «یک خانواده محترم» به کارگردانی مسعود بخشی، اظهار داشت: من ابتدا احساس کردم سازندگان این اثر فیلم را ساخته و فرار کرده اند. یعنی احساسم این بود که فیلم را ساختند و همانجا در پاریس مانده‌اند و به نوعی فرار کردند و به ایران برنگشتند.

وی با بیان اینکه یک خانواده محترم وی را شوکه کرده ادامه داد: این فیلم روی «سنگ سار ثریا» و «بدون دخترم هرگز» را سفید کرده است.
 
طالب‌زاده ادامه داد: نکته بعدی این است که مسئولینی که این فیلم‌ها را چک یا پشتیبانی می‌کنند چرا از این فیلم حمایت کردند و چطور این فیلم که بدترین سیاه نمایی علیه ایران است در کن به نمایش در آمده است.
 
طالب‌زاده با بیان اینکه من در ابتدا احساس کردم این فیلم زیر زمینی ساخته شده خاطرنشان کرد: در زمانی که این همه فشار و این همه هجمه‌ بر علیه ایران وجود دارد این فیلم به موازات این فشارها برای آن طرف خوراک فرهنگی درست کرده است.
 
وی در ادامه افزود: من از «محمد آفریده» که شخص متعهدی است و سال‌ها است که می‌شناسم تعجب می‌کنم که این چنین فیلم می‌سازد که همه چیز در آن سیاه، تیره و تار است بطوریکه روی «سنگ سار ثریا» را کم می‌کند.
 
وی در ادامه به فارس، گفت: پیشنهاد می‌کنم فیلم را با 1000 نفر از مردم از هر جناح و تفکر به نمایش بگذارید و ببنید آنها چه می گویند.
 
طالب زاده گفت: این فیلم آنقدر سیاه نما است که حتی کسانی که علقه ای هم به انقلاب ندارند بعد از نمایش در کن از آن ابراز بیزاری می کنند و جالب اینکه این فیلم خوراک تبلیغاتی برای جشنواره‌های مختلف می‌شود.
 
این کارشناس مسایل فرهنگی بابیان اینکه وقتی فرانسوی ها در راس تحریم ها قرار دارد و تهیه کنندگی این فیلم را یک شرکت فرانسوی در اختیار دارد تصریح کرد: ما تا چه حد قرار است سربازی فرانسوی را بکنیم؟ در فرانسه به کسانی که تبلیغات ضد اسلام داشته باشند لقب شوالیه می‌دهند و افراد برای دریافت این لقب اسلام را می کوبند و از فرانسه لقب سرداری می گیرند.
 
طالب‌زاده در ادامه به فارس، گفت: وقتی فیلم را دیدم تا 8 ساعت حالم بد بود. تا کنون آنقدر سیاه‌نمایی را در یک فیلم یک جا ندیده بودم.

وقتی سیما فیلم نمی‌تواند از زیربار «یك خانواده محترم» شانه خالی كند

به گزارش رجا نیوز گروه فرهنگی: خرداد ماه سال جاری بود كه رجانیوز در گزارشی با عنوان «وهن خانواده‌ی شهداء؛ همه‌ی قصه‌ی فیلمی که سیمافیلم به «کن» برد» برای اولین بار گوشه‌ای از هتاكی‌های «محمد آفریده» و «مسعود بخشی» در فیلم ضد ایرانی و ضد دفاع مقدس «یك خانواده‌ی محترم» را افشا نمود و با اشاره به حمایت مالی «سیمافیلم» از «یك خانواده‌ی محترم»، شدیداً مراتب اعتراض خود را به این نهاد زیرنظر صداوسیما -كه پیش از این هم در دوران مدیریت آقای «اسلامی‌مهر» و آقای «رحیم‌زاده» سابقه‌ی ساخت فیلم‌های توقیفی چون «پاداش» را در كارنامه داشته است- اعلام نمود.

اما یك روز بعد از انتشار این گزارش، مسئولین «سیمافیلم» حمایت مالی خود از این فیلم را تكذیب كردند و مدعی شدند كه قرار بوده بعد از تأیید نهایی فیلم، بخشی از هزینه‌ی تولید فیلم را متقبل شوند كه با عدم تأیید آن، این امر منتفی شده است و از همین رو رجانیوز را دروغ‌گو خواندند! در نتیجه رجانیوز با انتشار گزارش دوم با عنوان «لطفاً«یك خانواده‌ی‎محترم» را برای خانواده‌ی‏شهدا نمایش دهید!» با ذكر دلایلی اثبات نمود كه این ادعای «سیمافیلم» كذب محض است و از سویی خواستار آن شد كه اگر طبق ادعای «محمد آفریده» این فیلم، یك فیلم ارزشی و با موضوع دفاع مقدس است، آن را برای خانواده‌ی شهدا نمایش دهند تا خود ایشان در مورد این فیلم قضاوت كنند.
 
این خواسته‌ی رجانیوز البته مطابق انتظار با پاسخی از سوی تهیه كننده‌ی فیلم روبرو نشد؛ چرا كه مشخص بود نتیجه‌ی اكران این فیلم توهین‌آمیز و ضد ایرانی برای خانواده‌های معظم شهدا چیست و تهیه‌كننده‌ی زیرك فیلم كه سال‌هاست در دوشیدن بودجه‌ی نهادهای دولتی و تزریق آن به ضد انقلاب مهارت دارد، نتیجه‌ی چنین اقدامی را از قبل خیلی خوب می‌دانست.
 
در ادامه، حواشی پیرامون «یك خانواده‌ی محترم» در تابستان 91، فروكش كرد. اما در دو هفته‌ی اخیر، ظاهراً برخی از فعالین فرهنگی و اصحاب رسانه، با تماشای نسخه‌ای از این فیلم، موجی جدیدی از اعتراض به آن را به راه انداختند و همین موج اعتراضات، باعث شد تا «سیمافیلم» زیر فشار اعتراضات، اعلام كند كه هیچ مشاركتی در ساخت «یك خانواده‌ی محترم» نداشته و به دلیل استفاده از آرم این سازمان در تیتراژ فیلم، از تهیه كننده‌ی آن شكایت خواهد كرد. اما این خبر شكایت «سیمافیلم» با واكنش «محمد آفریده» روبرو گردید و او طی گفتگویی با ایسنا، گزارش سه ماه پیش رجانیوز را كاملاً تأیید نمود و بر این حقیقت تلخ كه مسئولین «سیمافیلم» با اطلاع از مشاركت فرانسه در ساخت فیلم و نیز با آگاهی تمام توهین‌های آن، نیمی از بودجه‌ی «یك خانواده‌ی محترم» را تقبل كرده بودند، صحه گذاشت.
 
«آفریده» در این گفتگو با اشاره به ادعای «سیمافیلم» یادآور شده بود: «وقتی که اقساطی از قرارداد پرداخت می‌شود، یعنی اینکه آنها قراردادی با بنده داشته‌اند و برای انعقاد آن طبیعتاً فیلمنامه را خوانده و کلیه‌ی مراحل تولید را زیر نظر داشته‌اند. همچنین باید یادآور شوم که در اسفندماه سال 90 نسخه‌ی تدوین‌شده‌ی فیلم پس از تأیید مسئولان «سیمافیلم» برای انجام عملیات نهایی فنی ارسال شد. بنابراین، اینکه گفته می‌شود «سیمافیلم» هیچ مشارکت و اطلاعی درباره پروژه نداشته است، کاملا کذب است.»
 
او در ادامه افزوده بود: «تا قبل از پذیرفته شدن فیلم در جشنواره‌ی «کن»، هیچ مشکلی وجود نداشت؛ اما بعد از اینکه فیلم در جشنواره‌ی کن پذیرفته شد، «سیمافیلم» اعلام کرد که نامش از تیتراژ حذف شود.» «آفریده» همچنین مدعی شد كه مسئولان «سیمافیلم» از همان ابتدا، كاملاً از مشاركت فرانسه در ساخت این فیلم مطلع بوده‌اند.
 
بدین ترتیب، با استناد به صحبت‌های تهیه كننده‌ی فیلم، مشخص می‌شود كه مسئولین «سیمافیلم» با آگاهی از محتوای این فیلم ضد ایرانی، از بوجه‌ی بیت‌المال هزینه نموده‌اند تا «یك خانواده‌ی محترم» ساخته شده و در جشنواره‌های خارجی، مایه‌ی تمسخر میهن اسلامی‌مان گردد. البته «سیمافیلم» همچنان می‌تواند برای اثبات ادعای خویش، فیلمنامه‌ی اول این فیلم را كه به قول مسئول روابط عمومی آن، فیلمنامه‌ی خوبی بوده است و «سیمافیلم» بر اساس آن با ساخت این فیلم موافقت مشروط كرده است، در رسانه‌ها منتشر كند تا این جنجال‌ها هم پایان یابد. 
 
به هر حال مدت‌هاست كه «سیمافیلم» تحت مدیریت آقای «اسلامی مهر» و حضور افرادی چون «حجه‌الاسلام رحیم‌زاده»، به مركز مطمئنی برای ساخت برخی فیلم های خاص تبدیل شده است و پول صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از این طریق، به افرادی چون «محمد آفریده» -كه نشان داده ید طولایی در كشف استعدادهای ضد انقلاب در سینمای كشورمان دارد- سپرده می‌شود. چنانكه چند سال قبل، فیلم‌ توقیف‌شده‌ی «پاداش» به كارگردانی «كمال تبریزی» و نیز فیلم ضد دفاع مقدسی «طبل بزرگ زیر پای چپ» هم با هزینه‌ی همین نهاد تولید گردیده بود.
 
و حرف آخر؛ كاش آقای «اسلامی‌مهر» كه تا این حد به گزارش رسانه‌ها در مورد خود و نهاد تحت مدیریتش حساس است و با انتشار هر گزارشی به آن واكنش نشان می‌دهد و تكذیبیه ای صادر می كند، یه همین میزان به معارف انقلاب، به ارزش‌های دفاع مقدس، به جایگاه ولایت، به مفهوم وطن، به مفاهیم دینی همچون شهادت و مقام و مرتبه‌ی خانواده‌ی شهدا هم حساس باشد تا چنین تولیداتی حاص نشود. كاش ایشان مدیریت گروه حساسی چون «گروه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی سیمافیلم» را به فردی چون «حجه الاسلام رحیم‌زاده» نمی‌سپرد تا حاصل كار، تولید «یك خانواده‌ی محترم» و ندادن بودجه به فیلم ارزشی «روزهای زندگی» باشد. كاش آقای «ضرغامی» كه سال‌هاست «سیمافیلم» را به ملك طلق عده‌ای تبدیل كرده، به احترام هم‌رزمانش در هشت سال جنگ تحمیلی، به ساخت این فیلم ضد دفاع مقدس توسط «سیمافیلم» واكنش نشان می‌داد. كاش نهادی چون «سیمافیلم» پول انقلاب را به این راحتی به ضد انقلاب تعارف نمی‌كرد. كاش...

برچسب ها: طالبزاده، یک، خانواده، محترم، فیلم، کن،  
تاریخ : جمعه 5 آبان 1391 | 12:23 ق.ظ | نویسنده : فراز آسمان | نظرات

  • paper | خرید اینترنتی | ماه موزیک